MANUAL OPENING UNIT BRASS
EV 220B 15-32 - NBR MANUAL OPENING UNIT BRASS
Catalog number
204343015
EAN
5702423008148
Manufacturer number
032U0150
Country of origin
DK
HS number
84819000
- Delivery stock products within 1-2 working days
- Free delivery Netherlands > € 350,00 net
- High stock level compressor spare parts
- Only registered THIMAR customers
Product information "EV 220B 15-32 - NBR"
| China RoHS compliance: | Out of scope |
|---|---|
| Comments: | TOOL OPERATED BY SCREWDRIVER |
| Contains batteries: | No |
| Description: | Manuel Opening Unit |
| EU RoHS compliance: | Out of scope |
| Medium temperature range [°C] [max]: | 90 °C |
| Medium temperature range [°C] [min]: | -10 °C |
| Packing format: | Multi pack |
| Parts included: | 4 x screws Manual override body O-ring |
| Product Group: | Solenoid valves spare parts |
| Product Name Description: | Manual opening |
| Quantity per packing format: | 90 pc |
| REACH Candidate List substances: | No |
| Seal material: | NBR |
| Type designation: | Sub-part |
| Used for product: | EV220B 15-32 |
| Used for product comments: | seal NBR |
| China RoHS compliance: | Out of scope |
|---|---|
| Comments: | TOOL OPERATED BY SCREWDRIVER |
| Contains batteries: | No |
| Description: | Manuel Opening Unit |
| EU RoHS compliance: | Out of scope |
| Medium temperature range [°C] [max]: | 90 °C |
| Medium temperature range [°C] [min]: | -10 °C |
| Packing format: | Multi pack |
| Parts included: | 4 x screws Manual override body O-ring |
| Product Group: | Solenoid valves spare parts |
| Product Name Description: | Manual opening |
| Quantity per packing format: | 90 pc |
| REACH Candidate List substances: | No |
| Seal material: | NBR |
| Type designation: | Sub-part |
| Used for product: | EV220B 15-32 |
| Used for product comments: | seal NBR |