SENSOR POCKET - STAINLESS STEEL
KP-RT G 1/2'' L= 112 MM. SENSOR POCKET - STAINLESS STEEL
Catalog number
204495025
EAN
5715162245460
Manufacturer number
017-436966
Country of origin
PL
HS number
90329000
- Delivery stock products within 1-2 working days
- Free delivery Netherlands > € 350,00 net
- High stock level compressor spare parts
- Only registered THIMAR customers
Product information "KP-RT G 1/2'' L= 112 MM."
| China RoHS compliance: | Out of scope |
|---|---|
| Contains batteries: | No |
| EU RoHS compliance: | Out of scope |
| Ext. sensor pocket Ø [mm]: | 10.7 mm |
| Int. sensor pocket Ø [mm]: | 9.5 mm |
| Packing format: | Multi pack |
| Parts included: | Gasket set |
| Pressure Inlet Connection Type: | G |
| Pressure Inlet Internal/Extern: | External |
| Pressure inlet conn. size [in]: | 1/2 |
| Pressure inlet conn. std.: | ISO 228-1 |
| Product Group: | Switches accessories |
| Product Name Description: | Sensor pocket |
| Quantity per packing format: | 10 pc |
| REACH Candidate List substances: | No |
| Sensor pocket conn. length[mm]: | 22 mm |
| Sensor pocket length min. [in]: | 3 13/16 in |
| Sensor pocket length min. [mm]: | 97 mm |
| Sensor pocket material: | Stainless steel |
| Type designation: | Sensor pocket |
| Used for product: | KP RT |
| China RoHS compliance: | Out of scope |
|---|---|
| Contains batteries: | No |
| EU RoHS compliance: | Out of scope |
| Ext. sensor pocket Ø [mm]: | 10.7 mm |
| Int. sensor pocket Ø [mm]: | 9.5 mm |
| Packing format: | Multi pack |
| Parts included: | Gasket set |
| Pressure Inlet Connection Type: | G |
| Pressure Inlet Internal/Extern: | External |
| Pressure inlet conn. size [in]: | 1/2 |
| Pressure inlet conn. std.: | ISO 228-1 |
| Product Group: | Switches accessories |
| Product Name Description: | Sensor pocket |
| Quantity per packing format: | 10 pc |
| REACH Candidate List substances: | No |
| Sensor pocket conn. length[mm]: | 22 mm |
| Sensor pocket length min. [in]: | 3 13/16 in |
| Sensor pocket length min. [mm]: | 97 mm |
| Sensor pocket material: | Stainless steel |
| Type designation: | Sensor pocket |
| Used for product: | KP RT |